Nowa Patyna Pigmento®

Cynk znany jest ze swojej eleganckiej szarej patyny. Wyobraź sobie ile mógłby wnieść dodatkowy subtelny odcień czerwieni, zieleni lub błękitu do estetyki Twojego projektu!

Pigmento Pigmento Pigmento

Odcienie: Impresja Czerwona, Impresja Zielona, Impresja Niebieska

Grubość: 0,7 mm / 1 mm / 1,50 mm

Szerokość: zwoje: 500 mm / 650 mm / 1000 mm, arkusze: 1000 mm x 2000 mm

W ofercie: arkusze, zwoje, akcesoria, Interlocking Panel, Flat Lock Panel, Profil Sinus

Produkty na zamówienie: kasetony FPS oraz HPS

Opakowania: arkusze: 500 kg/paleta, małe zwoje: 6x100 kg/paleta. Arkusze oraz zwoje standardowo zabezpieczone folią ochronną, usuwaną po zakonczeniu instalacji.

Wytyczne stosowania

Zastosowanie

  • Wszystkie typy budynków
  • Dachy zaprojektowane w systemie rąbka stojącego ze spadkiem 3 5% (dla dachów płaskich)
  • Elewacje zaprojektowane w systemie rąbka stojącego, Interlocking Panel, Profil Sinus, kasetony

Dozwolone podłoże

Dachy: montaż na deskowaniu ciągłym z litego drewna (4,5 < ph < 7) pozostawiając przestrzeń wentylacyjną obliczona w oparciu o obowiązujące normy. Przy podłożu niekompatybilnym należy używac membrany separacyjnej DELTA VM ZINC.

Elewacje: układanie na deskowaniu pełnym z litego drewna (4,5 < ph < 7) pozostawiając przestrzeń wentylacyjną obliczoną w oparciu o obowiazujące normy. Przy podłożu niekompatybilnym lub na ciągłych płytach drewnopochodnych należy używac membrany separacyjnej DELTA VM ZINC.

Kasetony: montaż na ruszcie z profili ocynkowanych.

Warunki klimatyczne

Można stosować na terenie całego kraju. W zaleznosci od stref klimatycznych należy wziąc pod uwagę wskazówki zawarte w poradniku.

Jakość

Blacha VM ZINC jest produktem uzyskiwanym w procesie walcowania cynku z dodatkiem miedzi i tytanu. Spełnia ona wymagania zgodne z normą europejską PN-EN 988 i znakiem jakosci PREMIUM ZINC. PIGMENTO jest otrzymywane w wyniku dodania odpowiednich minerałów do procesu patynacji QUARTZ-ZINC. W związku z tym struktura i trwałość uzyskanej powierzchni PIGMENTO jest taka sama jak pokrycie cynkowe powstałe w wyniku działania naturalnych warunków atmosferycznych. Jest to efekt chemicznej reakcji czyli trwałej naturalnej zmiany powierzchni metalu.

PIGMENTO a ochrona środowiska

Jak wszystkie produkty z oferty VM ZINC, nowy produkt PIGMENTO jest nieszkodliwy dla środowiska i nie zawiera żadnych szkodliwych składników, które mogłyby się uwalniać pod wpływem ognia lub wody. Jest w 100% przetwarzalny.